Základní info

Základní info

Československo má talent je společným projektem české televize TV Prima a slovenské televize TV JOJ. Původní formát tohoto pořadu a vůbec celkový nápad pochází z Velké Británie a britské talentové show Got Talent.

Původní nápad vysílat tento pořad měla slovenské televize Markíza, která již dříve vysílala slovenskou národní verzi Slovensko má talent, společně s TV Nova, ale neuplatnili včas obci. Reakcí těchto televizí byla soutěž obdobná, s názvem Talentmánia, která běžela současně se soutěží Československo má talent. Ve výsledku však Talentmániaměla mnohem menší úspěch než konkurenční Československo má talent. Základem celé soutěžě je tříčlenná porota, přičemž v prvním ročníku soutěžě do ní zasedl Jaro Slávik, Lucie Bílá a Jan Kraus.

Tito měli na starost posílat soutěžící ze základních kol. Celou soutěží provázeli dva moderátoři, a to slovenský Martin “Pyco” Rausch a český Jakub Prachař. Odměnou pro výherce celé soutěže je částka 100 tisíc eurovystupování v Las Vegas a účast v celosvětovém finále soutěže.

Jak již bylo řečeno, v úvodních kolech hodnotila soutěžící porota, přičemž každý z porotců může kdykoliv vyjádřit svůj nesouhlas s výkonem soutěžícího pomocí tzv. „bzučáku“ a udělit tak záporný hlas. Další kola již hodnotí diváci pomocí SMS zpráv.