Semifinálová kola se v dosavadním dvou řadách soutěže Československo má talent poněkud liší. V první řadě bylo celkově sedm semifinálových kol. V každém semifinálovém kole bojuje o přízeň diváků a jejich sms hlasy celkově osm soutěžících.

Ten kdo získá nejvyšší počet hlasů, postupuje automaticky do finálového kola. Druhý postupující vzejde z preference poroty, která volí mezi druhým a třetím umístěným dle diváckých hlasů. V prvním semifinálovém kole postoupila z prvního místa československá skupina mako!mako, která zaujala svým zpevěm a beatboxem. Jako druhý postoupila česká akrobatická skupina Chebejet. V druhém semifinále se stal postupujícím z prvního místa operní pěvec Marián Zázrivý a z druhé místa postoupil iluzionista Radek Bakalář. Ve třetím seminfinále postoupila z prvního místa taneční skupina The Pastels a z druhého zpěvačka Dominika Hašková. V dalších semifinálových kolech postoupili například taneční skupina Mighty Shake Zastávka, komik a iluzionista Richard Nedvěd a další.

Ve druhé sérii soutěže Českoslovenko má talent byly semifinále celkově tři. Z těchto postoupili do finále například polykač věcí Stevie Starr, operní trio La Gioia, rocková skupina Segment, zpěvák Tomáš Buranovský, tanečník Atai Omurzakov a další.