Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková se narodila 7. dubna roku 1966 v Otvovicích. Jedná se samozřejmě o přední českou zpěvačkou profesionální hudby a občas také herečku. Lucie je také společnicí ve firmě Fantazma s.r.o., která provozuje Divadlo Ta Fantastika.

Jak již bylo řečeno, Lucie se narodila ve středočeskýchOtvovicích. Lucie zpívá již odmala, přičemž hodiny zpěvu absolvovala na Lidové škole umění. Ještě dřívě, než se stala Lucie známá díky svému zpěvu, vyučila se dámskou krejčovou.

Své první zkušenosti začala Lucie získávat jako členka různých hudebních skupiny, jako například Rock-Automat, Arakain a Vitacit. Lucie si na počátku 80. let všiml hudební producent Patr Hanning, který pro ni vymyslel umělecké jméno, tedy Lucie Bílá, a napsal ji písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk.

Na pořádný úspěch si však Lucie počkala do příštího desetiletí, kdy prošla nejznámějšímu českými muzikály, jako například Bídníci, Drákula nebo Krysař, vydala velikou spoustu sólových alb a podílela se také na několika filmech. Roku 1995 se jí narodil s jejím tehdejším partnerem Petrem kratochvílem syn Filip. Manželství s Petrem však neudržela, neboť ji opustil kvůli tehdejší vítězce Miss Československo 1992.