Martin Dejdar se narodil 11. března roku 1965. Jedná se především o českého herce, televizního moderátora a filmového producenta. Martin roku 1987 ukončil své studium na pražském DAMU a poté nastoupil ke svému prvnímu divadelnímu angažmá do pražského klubového divadla Studio Ypsilon.

V tomto dnes již legendárním divadlu se vystřídalo mnoho jeho známých kolegů, jako například Oldřich Kaiser a Jiří Lábus. Roku 1993 získal Martin svou první roli ve filmovém muzikálu Šakalí léta, kde ztvárnil roli bohéme Bejbyho. Následovaly role ve filmech Amerika a Učitel tance.

Za druhý jmenovaný film získal Martin roku 1995 cenu Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Roku 1999 měl premiéru film Panství, který Martin Dejdar koprodukoval a hrál v něm hlavní roli. Následoval filmEliška má ráda divočinu, na kterém se Martin podílel jako hlavní producent. Kromě filmových rolí byl Martin také hojně obsazován do televizních seriálů, jako například Zdivočelá země,Poslední sezona nebo Konec velkých prázdnin.

Martin Dejdar se také živil jako velmi úspěšný moderátor, především díky svému komeidálnímu talentu. Moderoval například komediální pořady jako například Šance, Ptákoviny, Na vlastní nebepečí nebo Vaše velká premiéra.