Martin Pyco Rausch se narodil 9. října 1977 v Bratislavě. Jedná se především o slovenského moderátora, hudebního dramaturga a textaře. Asi nejvíce na sebe upozornil moderováním uváděním tří sérií projektů Slovensko hledá Superstar, kdy moderoval společně s Adélou Banášovou.

Po tomto úspěchu dále uváděl tři série ročníku Let´s dance (obdoba Star Dance), přičemž první dva ročníky moderoval Martin opět s Adélou Banášovou. V letech 2009 a 2010 moderoval Martin na STV  národní kola Slovenska pro soutěž Eurovize.V roce  2010 moderoval s Jakubem Prachařem televizní projekt Československo má talent, přičemž jeho někdejší kolegyně Adéle Banášovou se jala porotcování konkurenčního pořadu Talentmánia.

Martin měl moderování opravdu dalo by se říct předurčené. Začal se mu věnovat již v 15ti letech v soukromém rádiu. Původně připravoval Martin pouze žebříčky pro hudební hitparádu, později se přece jenom propracoval až za mikrofon. Kromě toho se Martin věnoval produkci, psaní textů pro skupinu Save the Cookie a hudební dramaturgii v televizi i divadle.

Martin účinkoval také v několika hudbních videoklipech a také byl obsazen do menší role v kriminálním seriálu.