Má doma cenné trofeje, na kontě miliony prodaných alb a poslední roky si vychutnával zejména otcovské povinnosti v domácnosti s krásnou modelkou Danielou Peštová.

Ve čtvrtek 12. dubna oslavil zpěvák a skladatel Pavol Habera, lídr skupiny Team, padesáté třetí narozeniny.
Zatímco se jeho tvář a hudební talent spojily v roce 1988 s Teamem, působil Pavol Habera ve třech skupinách. Hrával s Andrejem Šebanem i Jardou Griglákom, ale až komerčnější pop-rockový zvuk a hity jako Reklama na ticho nebo Nároční dokázali udělat z breznianského rodáka a jeho kolegů hvězdy a miláčky publika.

Samozřejmě, bez velkého pracovního nasazení by to nešlo. V letech největší popularity, když kapela získala tří Zlaté slavíky a její alba se prodávaly jako teplé rohlíky, hrávali i 25 koncertů měsíčně. A sympatický lídr se vrhl i do dalších aktivit.

„Natočil jsem film Fontána pro Zuzanu a přijal nabídku v muzikálu Evangelium o Marii, vznikal také projekt Svět lásku má – dělal jsem opravdu na mnoho stran,“ zavzpomínal před časem Habera v rozhovoru pro noviny. Popularitu prvních let působení kapely si však dodnes cení nejvíce.

„Skončil se jeden režim, začínal se druhý, postupně se rozdělovalo Československo, takže si ani neumím představit náročnější období, jaké by mohla kapela zažít. Právě proto si však velmi vážím, že přibližně od roku 1988 až do roku 1994 jsme byli nezastřeliteľní. Fanoušci nás velmi podporovali,“ uvedl Habera.

95deae25a9d3dceea317ef5aa4de657b

S novými a novými alby však jakoby Team už nestačil kráčet s mladší konkurencí. Jejich skladby se vytratily z rádií. Habera si však našel nový způsob, jak se vrátit do povědomí. Přijal nabídku v pěvecké soutěži Superstar a navzdory posměšným komentářům, že je věčným porotcem (objevil se celkem ve čtyřech sériích programu), právě jeho jméno zpečetilo pěvecké show nezaměnitelný charakter.

Pro pěvecké hvězdy, které zrodil superstarovský fenomén, stihl napsat několik skladeb. Vlastní tvorba a činy s Teamem však již nedosáhly popularitu jako v začátcích. Sám Habera to okomentoval v rozhovoru pro iDnes.cz. „Potřebovali bychom nestranného producenta, který by nás dal do latě a zboural naše hudební názory. Takového doma najdeme jen těžko a zaplatit cizince je nereálné,“ uvedl koncem roku 2009.

I tehdy však Team dokázal přilákat do sálů tisíce fanoušků na své staré hity. Koncertní turné, které odstartovalo před více než 3 roky, mělo stejné ambice. Navíc láká i slovíčkem poslední. A Habera s Teamem předvedl velkolepou show. „Po téměř 30 letech od vzniku skupiny chceme uzavřít jednu mimořádnou a úspěšnou kapitolu našich hudebních životů.

Bude to naše největší turné, co se týká celé výpravy světel, efektů, zvuku a velikosti pódia – tak, aby to splňovalo nejpřísnější evropská kritéria,“ uvedl pro média Habera. A pokud bude mít i s kolegy vyprodáno, je snad jasné, že lepší oslavu padesátky si zanícený hudebník ani nemohl přát.

3 x Pavol Habera
– je již dědečkem, přičinila se o to dcera Zuzana z prvního manželství
– v klipu Je to ve hvězdách si s ním zahrála Miss Ivana Christová
– složil hudbu k hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídám

Muzika jako terapie.