Castingy v soutěži Československo má talent jsou jednou z nejdůležitějších částí soutěže. Celkově se soutěž skládala z osmi castingových kol, Velkého třesku, třech semifinále a velkého finále. Castingová kola probíhala v několika městech, a to v Praze, Bratislavě, Ostravě, Košicích a v Brně.

Během castingů měla hlavní slovo porota. Castingy probíhaly v divadlech, kde se před porotou jednotlivě ukazovali lidé, kteří si myslí, že mají nějaký talent. Porota, která se v prní řadě této soutěže skládala z Jana Krause, Lucie Bílé a Jara Slávika, v druhé řadě z Martina Dejdara a opět Lucie Bílé a Jaro Slávika, má před sebou vždy jakýsi bzučák.

Pomocí něho může soutěžícího okamžitě vybzučet, pokud se některému z porotců nelíbí. Aby však musel soutěžící odejít z pódia, musel se tento bzučák ozvat celkově třikrát. K tomu aby člověk postoupil, musel získat od poroty nadpoloviční důvěru, tedy minimálně dvakrát ano. Pokud dostal své “ano” pouze jedekrát, od jednoho porotce, musel soutěž opustit. Na castnzích se vystřídalo několik tisíc lidí.

Většina se samozřejmě přišla pouze zviditelnit a udělat si sama ze sebe srandu. Některé porota nechala se takzaně vyblbnout na pódiu, některé však nekompromisně třeba i po pár sekundách vybzučela.